TRAVEL SLAM

Večer krátkých cestovatelských stand upů

KDY A KDE

12. 2. 20:30 V kině Bio OKO v rámci Diáky - cestovatelský festival, Praha

27. 2. 19:00 V Café Práh, BrnoO CO SE JEDNÁ

Netradiční příběhy a zážitky čekají na každého, kdo jim vychází vstříc. Přesto, že ne všichni mají odvahu pustit se na neprobádané území, mnozí by rádi slyšeli a viděli, co nás za hranicí komfortní zóny čeká.

Travel SLAM je akce pro obě části cestovatelské komunity. Na jedné straně pro všechny, kteří se chtějí podělit o svůj příběh, a na straně druhé pro diváky, jež se rádi zasmějí a vzdají hold střeleným dobrodruhům.

Řečníci na svůj zajímavý příběh z cest mají jen šest minut času na pódiu a maximálně 20 obrázků. V takovém formátu není místa pro nudu, protože do vymezeného limitu se dá vecpat akorát jedna pořádná historka a nebo hodně silný koncentrát zážitků. Každý projev nás vezme do jiného koutu světa, každý vystupující je z jiného těsta.

Na konci publikum hlasuje o nejlepších výstupech.

Večer cestovatelských stand upů doplní hudebním vystoupením mistr cellista a písničkář Pavel Čadek a všichni společně jej zakončíme pořádnou afterparty. Takže jestli vás někdo svým vyprávěním zaujal, není nic snazšího, než se o něm a jeho cestách u oblíbeného nápoje dozvědět víc.

Přijďte si s námi užít pestrý večer plný bláznivých historek a zajímavých lidí.

Jak vypadal první ročník, se dočtete v reportáži na Za horami.cz.CHCEŠ VYSTOUPIT?

Máš zábavný příběh z cest a k němu pár fotek? Přijď se o ně podělit. Každý řečník od nás dostane šest minut času na pódiu, prostor pro několik obrázků a nadšené publikum. Na konci budou diváci hlasovat o nejlepších výstupech, pro které chystáme zajímavé odměny.

Informace pro vystupující a přihlášku najdeš na travelslam.cz/prihlaska.SPONZOŘI A PARTNEŘI

Skupina lidí, která podlehla kouzlu pravidelného staccatu kol o dilatační spáry, šarmu naštvaných průvodčích, teplému pivu a okýnkům, která se nedají zavřít (nebo otevřít). Organizujeme vlaková dobrodružství pro všechny fajn lidi. Výhercům věnujeme lístek na červencový hudebně-cestovatelský festival Sarajevo Express do Bosny (případně i Hercegoviny).

Učí první pomoc zážitkovou metodou a soustředí se především na život zachraňující dovednosti a jejich nácvik. Výuka je postavena na střídání teoretických bloků a především velmi realistických simulací, které jsou následně reflektovány lektory. Díky tomu dokáží absolventi jejich kurzů jednat i v krizových a emočně vypjatých situacích. ZDrSEM věnuje poukaz na kurz REAGUJ, kde se naučíte to nejpodstatnější z první pomoci.

Sušené maso je na cesty bezesporu vynikající věc. Nejlepší soutěžící se mohou těšit na degustační balíček výborné Jimmyho produkce.

Věří, že cestování nalehko člověku přináší více svobody i radosti. Proto prodávají ultralehké a kvalitní věci, které vás budou spolehlivě provázet na cestách do divočiny a za zážitky.

Měsíčník plný cestopisů a reportáží z krajů vzdálených i blízkých.

Mediální partner akce. Kulturní rozcestník pro všechny, kdo zrovna pátrají, jak naloží se svým volným časem. Nabízí přehršel kulturních, sportovních i volnočasových událostí.

Zakladatel cellofolku - hudebního stylu, který kombinuje Pavlův muzikantský talent s krásnými texty. Mimo jiné dělá předskokana na Pokáčově turné.

KDO JSOU POŘADATELÉ

Kuba Venglář – Za horami.cz

Objíždí republiku a vypráví o průšvizích i krásách, co čekají v místech kde se noha průměrného turisty málokdy otiskne. Divákům se především snaží nelhat, že na cestách je všechno jen sluníčkové. O svých výpravách také píše a radí ostatním, jak se neztratit v horách ani jinde ve světě.

Lukáš Lacko – Nestrať sa.sk

Ajťák, který jednou za čas sbalí svůj batoh a vyrazí na cesty. I když zcela postrádá orientační smysl, podařilo se mu přenést meloun po 750 km dlouhé trase napříč Slovenskou Republikou. Ve svém životě také těží z faktu, že zatím přežil všechna svá dobrodružství.

Markéta Bartoníčková - marketabartonickova.cz

Markeťačka na volné noze, která většinu času tráví v brněnských kavárnách nebo na cestách. O cestovatelských zážitcích píše blog a příležitostně přednáší. Spolupracuje na hudebně-cestovatelském festivalu ŽiWELL Express.

JAK VYPADAL PRVNÍ TRAVEL SLAM

KONTAKT

Pokud máš cokoliv na srdci, napiš nám na travelslam@zahorami.cz.